Yemen için yardım kampanyası başlatıldı

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından Yemen’deki insani drama karşı, yardım kampanyası başlatıldı.

Tüm insanlığın gözü önünde her gün bebek, çocuk ve kadınların hayatını kaybettiği Yemen’de, iç savaş ve karışıklık nedeni yaşanan insani dram ediyor.

Dün Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan "Yemen’e Sessiz Kalma" kampanyası kapsamından Türkiye genelinde camilerde de cuma namazı sonrası Yemen için yardım toplanmıştı.  

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından da Yemen’deki insani drama karşı, SMS İle yardım kampanyası başlatıldı.

Yapılan açıklamada, “Nüfusunun yüzde 75’i acil insani yardıma muhtaç olan Yemen'de, BM kaynaklarına göre her 10 dakikada bir çocuk ölüyor. Açlık krizine ek olarak, ülke dünyanın en büyük kolera salgını ile yüzleşmektedir. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlı tarafından bu insani drama karşı kampanya başlatılmış bulunmaktadır. Yemen yazıp 1866'ya göndererek 10 lira, www.afad.gov.tr sayfasından ya da bankalardaki bağış ekranlarından AFAD Yemen hesaplarını seçerek dilediğiniz tutarlarda bağış yapabilirsiniz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadeleri yer aldı. (Cemil Özdaş - İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler