Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde düzenlenen operasyon ile Suriye uyruklu PKK'li bir kadının yakalandığı belirtildi.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde bir yıl önce Suriye'de PKK içerisinde faaliyet gösterdiği tespit edilen Suriye uyruklu Ş.H isimli kadının yakalandığı belirtildi.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, "PKK-KCK-YPG-PYD silahlı terör örgütünün ülkemizde yapmayı planladığı eylemlerin engellenmesi ve örgüt üyelerinin yakalanmalarına yönelik olarak Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı eşgüdümünde Emniyet Müdürlüğü Terörle mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüklerince müşterek yapılan operasyon neticesinde Viranşehir ilçemizde bulunan ve bir yıl önce Suriye de PYD/YPG terör örgütünün içerisinde terörist faaliyet gösteren Suriye uyruklu Ş.H isimli şahıs yakalanmış ve sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır." denildi. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler