Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamada, "Ayet-i kerimeyi delil göstererek Müslümanları şeytanın tuzaklarından korunmaları için uyarmak son derece tabiî bir durumdur." denildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Mardin Hacı İsmail Kaya Camii’nde sabah namazı buluşmasında yaptığı konuşmayla ilgili basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, "7 Aralık 2018 Cuma günü Mardin İsmail Kaya Camii’inde gençlerle sabah namazı buluşması gerçekleştirilmiş, Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş namaz sonrası yaptığı konuşmada Kur'an ile yaşamanın öneminden bahsetmiştir. Konuşmada Peygamberimizin 'Bir topluluk Kur’an'ı okuyup aralarında müzakere etmek üzere bir araya geldiklerinde, üzerlerine huzur iner ve Allah'ın rahmeti onları kuşatır. Melekler de rahmet kanatlarını gererler.' (Müslim, Zikir, 38) hadis-i şerifini zikretmiş ve Zuhruf Suresinin 36. ayetini okumuştur. Zuhruf suresi 36. ayet şöyledir: 'Kim Rahman'ın zikrini (Kur'an'ı) görmezlikten gelirse, Biz onun başına bir şeytan sararız. Artık o, onun ayrılmaz dostu olur.” denildi.

"Bir cami sohbetinde ayet-i kerimeyi delil göstererek Müslümanları Kur’an’ı okumaya, anlamaya ve yaşamaya davet edip, şeytanın tuzaklarına düşmekten, hak ve hakikat yolundan ayrılmaktan, terör ve şiddete bulaşmaktan korunmaları için uyarmak son derece tabiî bir durumdur." denilen açıklamada, "Konunun, her biri masum birer melek ve en değerli emanetimiz olan çocuklarımızla ilişkilendirilmesi ise kabul edilemez. Başkanlığımızın 'çocuklarımıza yönelik eğitim çalışmaları da dahil olmak üzere' bütün faaliyetlerinde dinimiz rahmet ve adalet ekseninde anlatılmakta, Kur'an'a dost nesiller yetiştirilmesi için korku değil sevgi dili kullanılmaktadır." ifadelerine yer verildi. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler