​Tunceli'de gerçekleştirilen operasyonda PKK'ye ait 30 adet sığınak, 5 adet mağara ve 6 adet depo tespit edildi.

Tunceli Valiliği, gerçekleştirilen operasyonda PKK'ye ait 30 adet sığınak, 5 adet mağara ve 6 adet deponun tespit edilerek imha edildiğini açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, "İl Jandarma Komutanlığımızca 20 Kasım 2018 - 10 Aralık 2018 tarihleri arasında terörist unsurlara yönelik İlimiz genelinde gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında teröristlere ait 30 adet sığınak, 5 adet mağara ve 6 adet depo imha edilmiştir." denildi.

Açıklamada, "Operasyon bölgelerinde, imha edilen sığınak, mağara ve depolarda; 2 adet EYP düzeneği, 300 kilo amonyum nitrat patlayıcı madde, bir adet  M-16 piyade tüfeği, çeşitli silahlara ait 8 adet şarjör ve 497 adet mühimmat, 3 adet telsiz, 3 adet SD kart, 23 adet akü, 50 adet tüp, çok miktarda örgütsel doküman, tıbbi malzeme ve yaşamsal malzeme ele geçirilmiştir." İfadelerine yer verildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler