MHP: FETÖ mensubu hâkimlerin kararları için yeniden yargılama zorunlu olsun

MHP Milletvekili Feti Yıldız, FETÖ mensubu hâkimlerin imzası bulunan kararlar için yeniden yargılamanın zorunlu hale getirilmesinin sağlanmasını istedi.

TBMM'de Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay, Hâkimler ve Savcılar Kurulu bütçeleri üzerine konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, FETÖ mensubu hâkimlerin imzası bulunan kararlar için yeniden yargılamanın zorunlu hale getirilmesinin sağlanmasını istedi.

Yıldız, bu konuda bir yasa teklifi hazırlayacaklarını ifade ederek, "Bu konuyla ilgili yakında sunacağımız kanun teklifini bütün partilerin samimiyetle desteklemesini bekliyoruz." dedi.

FETÖ'nün yargı gücünü silah olarak kullandığı konusunda toplumun mutabakat halinde olduğunu söyleyen Yıldız, "Peki, kurulan bu kumpaslar, verilen kararlar ne olacaktır? On dört yıl içerisinde verdikleri kararlar, yerli yerinde durmaktadır. Artık bir şeye kesin olarak karar vermek zorundayız. FETÖ'cü hâkimlerin verdikleri kararlar hukuka, adalete aykırıysa bunun ortadan kaldırılması için gerekli tüm hukuki yollar acilen hayata geçirilmelidir. Söz konusu kararların tamamı mutlaka ama mutlaka yeniden incelenmelidir." şeklinde konuştu.

"Bunun için Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu'nun 311'inci maddesinde düzenlenen yargılamanın yenilenmesi müessesesinin mevcut haliyle bu işin içinden çıkmamız mümkün değildir." diyen Yıldız "311'inci maddeye geçici bir ek madde ekleyerek FETÖ'cü hâkimlerin imzası bulunan kararlar zorunlu olarak yargılamanın yenilenmesi sebebi sayılmalıdır. Başka türlü bu işin içinden çıkamayız. Adalet bu yönüyle de siyasi bir meziyettir. Unutmayalım, adaletin bulunmadığı yerde herkes suçludur." ifadelerini kullandı. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler