Gaziantep’te başlatılan yeni proje kapsamında öğrenciler, model uçak yapımının tüm detaylarını öğrenerek geleceğe hazırlanıyor.

Gaziantep’in merkez Şahinbey Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında öğrencilere model uçak eğitimi veriliyor. Eğitim kapsamında öğrenciler, model uçak yapımının tüm detaylarını öğrenerek geleceğe hazırlanıyor.

Şahinbey Belediyesi Binevler Sosyal Tesisinde öğrencilere, hafta içi her gün 14.30 ile 17.00 saatleri arasında model uçak eğitimi veriliyor. Tesiste öğrencilere, uçuş prensipleri ve aerodinamik gibi bazı konular anlatılıyor. Birçoğu uçağa hiç binmemiş olan öğrenciler, uçak yapımını öğrenmenin büyük heyecanını yaşıyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Türkiye’nin yerlileşmesi ve millileşmesi anlamında çalışmalar yaptıklarını, bu kapsamda öğrencilere model uçak yapımının tüm detaylarını öğreterek geleceğe hazırladıklarını söyledi.

Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak, eğitime büyük önem verdiğimizi söylüyoruz. Bunun için de tüm imkânlarımızı seferber ederek çocuklarımıza ve gençlerimize yatırımlar yapıyoruz. Bu çerçevede Binevler Sosyal Tesisimizde geleceğin yerli uçağını yapabilecek mühendislerinin yetişmesi için model uçak eğitimi vermeye başladık. Kursumuza katılan çocuklarımıza uçuş prensipleri ve aerodinamik gibi konular anlatılıyor. Model uçak iyi bir hobi olmanın ötesinde uçuş prensiplerini de daha iyi anlamaya yardımcı bir araçtır. Şahinbey Belediyesi olarak gençlerimize güzel bir hobi kazandırmak ve havacılık sevdasını onların genç yüreklerine aşılamak istiyoruz.” dedi.

Model uçak yapma eğitimi alan öğrenciler de bu kursla birlikte kafalarında bir çok fikrin değiştiğini belirterek, “Öncelikle böyle bir kursu açarak bizlere imkan sağlayan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederiz. Bu kursa ilk başladığımızda ne yapacağımız bilmiyorduk. Bir aydır süren kursumuza geldikçe uçak yapımında neler yapılacağını öğrendik. Bu kurs ayrıca bizim meslek seçimlerimizde de etkili olacak.” dediler. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler