Milli Savunma Bakanı: Terör koridoruna izin vermeyiz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türkiye'nin güneyinde, Suriye'nin kuzeyinde herhangi bir terör koridoruna izin vermeyiz." dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türkiye'nin güneyinde, Suriye'nin kuzeyinde herhangi bir şekilde bir terör koridoru olmasına izin vermemiz, göz yummamız asla söz konusu değildir." dedi.

"Yapılan son açıklamalar bölgedeki istikrarın daha da istikrarsız hale gelmesine neden olacak." diyen Bakan Akar, "Hele hele teröristlerin eğitilmesinin ve donatılmasının kabul edilmesinin mümkün olmadığını da her zaman olduğu gibi burada bir kez daha altını çizerek söylemek istiyorum. Ülkemizin ve milletimizin uluslararası hukuktan doğan tüm haklarını bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı azimle, kararlılıkla koruduk, korumaya devam edeceğiz. Fırat'ın doğusu dâhil Türkiye'nin güneyinde, Suriye'nin kuzeyinde herhangi bir şekilde bir terör koridoru olmasına izin vermemiz, göz yummamız asla söz konusu değildir. En son terörist de etkisiz hale getirilinceye kadar aynı azimle, kararlılıkla mücadelemizi, operasyonlarımızı sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler