Diyarbakır'ın 3 ilçesinde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'da PKK'ye yönelik operasyon nedeniyle Lice, Kulp ve Silvan ilçelerine bağlı 21 köy ve bağlı mezralarda sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Lice, Kulp ve Silvan ilçeleri mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten PKK ve iş birlikçilerine yönelik operasyon gerçekleştirileceği belirtildi.

Bu kapsamda; Lice, Kulp ve Silvan'a bağlı 21 köy ve bağlı mezralarda ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Açıklamada, "Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince belirtilen bölgelerde (Lice ilçesine bağlı olan Budak, Dallıca, Türeli, Tepe, Kabakaya, Kutlu ve Oyuklu köyleri ile bağlı mezraları; Kulp ilçesine bağlı olan Çukurca, Akbulak, Demirli, Bayırköy, Düzce, Temren, Taşköprü, Güleç, İnkaya, Barın, Üçkuyu ve İnan köyleri ile bağlı mezraları; Silvan ilçesine bağlı olan Dolaplıdere ve Dağcılar köyleri ile bağlı mezraları) 13 Aralık 2018 Perşembe günü saat 06.00'dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasaklanmıştır." denildi.

Söz konusu yasağa uyulmasının, vatandaşların can ve mal güvenliği yönünden önem arz ettiğinin bildirildiği açıklamada, yasağın bitim süresinin ayrıca duyurulacağı kaydedildi. (Hamza Adiyaman - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler