​Siyonistler tarafından şehid edilen 2 Filistinli olayının ardından Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, düzenledikleri eylemle 3 siyonist askeri öldürdü.

Hamas mücahitlerinden Eşref Nealive ve Salih El-Bergusi’nin Siyonistler tarafından şehid edilmesinin ardından İzzeddin El Kassam Tugayları, gerçekleştirdikleri eylemle 3 siyonist askeri öldürdü.

Bugün öğleden sonra Ramallah'ın kuzeyinde düzenlenen silahlı eylemde 3 siyonist askerin öldürüldüğü 2'si ağır 4 askerin de yaralandığı belirtildi.

Eylemi geçekleştiren mücahit veya mücahitlerin olay yerinden uzaklaşmayı başardığı öğrenildi.

Yerel kaynaklara göre, Filistinli bir genç, bir grup işgal askerinin bulunduğu yere arabayla gelerek  araçtan indi ve çok kısa bir mesafeden silahını ateşledi, sonra arabaya dönerek uzaklaştı.

Siyonist güvenlik uzmanlarının, eylemi son zamanların en tehlikeli eylemi diye nitelendirdiği belirtildi.

Siyonistlerler 3 Filistinliyi şehid etmişti

İşgalci siyonistler, Ramallah kentinde Ofra eylemini gerçekleştirerek 11 siyonist yerleşimciyi yaralamakla suçladığı Salih Ömer El-Bergusi’yi şehid etmişti.

İşgalciler ayrıca, Eşref Nealive isimli mücahidi de katletmişti. Eşref Nealive'nin, iki siyonist yerleşimcinin öldüğü, birinin de yaralandığı eylemi gerçekleştirdiği belirtildi.

Öte yandan işgalciler Kalendiya Kampı sakinlerinden Mecid Cemal Mutayr'ı da katlettiği ifade edildi. Mutayr'ın da iki işgal askerini bıçaklama eylemini gerçekleştirdiği kaydedildi.

Kassam şehidlerin intikamının alınacağını açıklamıştı

İzzetin El Kassam Tugayları, daha önce yaptığı açıklamada şehidlerin intikamının alınacağını belirtmişti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler