MÜSİAD Batman Şube Başkanı Suad Özdemir, Yemen halkının yaşanan savaş nedeniyle kıtlık, açlık ve susuzluk ile hâlâ büyük bir insanlık dramı ile karşı karşıya kaldığını söyledi.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Batman Şubesi, insanlık krizinin yaşandığı Yemen’e topladıkları bağışlarla yardım ulaştırdı.

Konuyla ilgili açıklama yapan MÜSİAD Şube Başkanı Suad Özdemir, Yemen halkının yaşanan savaş nedeniyle kıtlık, açlık ve susuzluk ile hâlâ büyük bir insanlık dramı ile karşı karşıya kaldığını söyledi.

Yemen’deki bu drama sessiz kalmamak adına üyelerinin desteğiyle maddi yardımlarda bulunduklarını belirten Özdemir, "Yaşayan milyonlarca insanı etkileyen bu durum; bugün bile salgın hastalıklara ve ölümlere neden olmakta, hâlâ halk çaresiz bir şekilde hayatta kalma mücadelesi vermektedir. İnsani yardım için vakit kaybetmeksizin ve süratle harekete geçme ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Biz de MÜSİAD Batman Şubesi olarak üyelerimizin bağışları neticesinde toplanan para yardımını MÜSİAD ve Aziz Mahmut Hüdai vakfının ortak kurdukları yardım hesabına gönderdik. Her türlü hayır işlerinde desteklerini esirgemeyen üyelerimize teşekkür ediyorum." dedi. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler