Sincar ve Karacak'a hava harekatı

Sincar ve Karacak Dağına düzenlenen hava harekatında PKK'ye ait hedeflerin vurulduğu belirtildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, harekatı Hava Kuvvetleri Harekat Merkezinden takip etti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları ile birlikte Irak'daki Sincar ve Karacak Dağı bölgelerine düzenlenen hava harekâtını Hava Kuvvetleri Harekât Merkezi'nden takip etti.

Milli Savunma Bakanlığından harekata ilişkin yapılan açıklamada, icra edilen harekâta yurt genelindeki muharip filo komutanlıklarından kalkan 20'den fazla savaş uçağının yanı sıra insansız hava araçları ile tanker uçakları da katıldığı belirtildi.

Havadan Erken İhbar ve Kontrol (HİK) uçağı da bölgedeki hava trafiğinin düzenlenmesine katkı sağladığı belirtilen açıklamada, "Baskın tarzında yapılan harekât kapsamında; istihbarat birimleriyle yoğun koordinasyon neticesinde belirlen sınırdan 85 kilometre uzaklıktaki Sincar Dağı ile 165 kilometre uzaklıktaki Karacak Dağı bölgelerinde yer alan teröristlere ait 30’dan fazla hedef başarıyla vuruldu. Hedefler belirlenirken sivil halkın can ve mal güvenliği ile çevrenin korunması konusunda azami hassasiyet gösterildi." denildi.

Harekatı değerlendiren Bakan Akar, son derece memnuniyet verici, başarılı bir operasyonun daha gerçekleştirildiğini ifade ederek, "Evlatlarımıza başarılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın da operasyonlara katılanlara selam, sevgi ve teşekkürlerini iletiyorum. Hep birlikte, omuz omuza, aynı azim ve kararlılıkla en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonlarımızı sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.(İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler