Van'da çok miktarda silah ve mühimmat ele geçirildi

​Van'ın Erciş ilçesinde MİT ve jandarmanın yaptığı ortak operasyonda araziye gömülü vaziyette, PKK'ye ait çok miktarda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Van Valiliği, Erciş kırsalında düzenlenen operasyonda PKK'ye ait çok miktarda silah ve mühimmat ele geçirildiğini belirtti.

Valilikten yapılan açıklamada, Millî İstihbarat Teşkilâtı Van Bölge Daire Başkanlığınca, Erciş ilçesi Düvenci Mahallesi kırsalında, araziye gömülü vaziyette, PKK'ye ait çok miktarda silah ve mühimmat bulunduğu bilgisinin edinildiği belirtildi.

Bahse konu istihbaratın ardından jandarma tarafından dün operasyon düzenlendiği ifade edilen açıklamada, "Operasyon sonucunda güvenlik kuvvetlerimiz tarafından arazide gömülü vaziyette bir dragunov keskin nişancı tüfeği ile bu tüfeğe ait 8 şarjör, bir keskin nişancı dürbünü ve bir dipçik, bir BKC makineli tüfek ve bu tüfeğe ait 414 fişek, 4 AK-47 piyade tüfeği ile bu tüfeklere ait 2 bin 975 fişek, 52 şarjör ve 5 dipçik, 13 el bombası, 5 antitank roketatar mühimmatı, 7 antipersonel roketatar mühimmatı, 16 antitank mayını, 330 M-16 piyade tüfeği fişeği ve bu tüfeğe ait bir dürbün, 25 av tüfeği fişeği, 11 roketatar sevk fişeği, 3 el yapımı patlayıcı düzeneği, 12 elektrikti fünye, bir G-3 piyade tüfeği şarjörü, 5 el bombası gövdesi, 5 masonet kelepçe, 26 şarjör kılıfı, bir bıçak, bir el telsizi, bir uzaktan kumanda telsizi ve 3 elektronik devre ele geçirilmiştir." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler