Erdoğan'dan operasyon açıklaması: Her an başlayabiliriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'nin kuzeyindeki askeri operasyonlarla ilgili "Her an başlayabiliriz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Fırat'ın doğusuna askeri operasyona başlayacağımızı ilan ettik. Trump'la da bunları görüştük, kendileri de olumlu cevapları verdiler. Teröristler gitmezse biz göndereceğiz. Suriye topraklarındaki operasyonlara her an başlayabiliriz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'da Mevlana Meydanı'nda toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, Fırat'ın doğusuna yönelik harekât hazırlığı konusunda mesajlar verdi.

Erdoğan, "İşte Zeytindalı Harekâtı'nda, Afrin'de bunu yaşadık. En son Sincar'da da bunu yaşadık. Kazdıkları kuyulara teröristleri gömüyoruz ve gömmeye de devam edeceğiz. Trump ile konuştuk, Fırat'ın doğusundan bu teröristlerin gitmesi lazım. Eğer gitmezse o zaman biz göndereceğiz. Çünkü bizi rahatsız ediyorlar." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçtiğimiz hafta Fırat'ın doğusuna askeri operasyona başlayacağımızı resmen ilan ettik. Yaptık mı? Yaptık. Sayın Trump ile de bunları görüştük. Kendileri de olumlu cevapları verdiler. Şimdi bunların da takipçisiyiz. Bölgedeki son terörist etkisiz hale gelene kadar Suriye topraklarını karış karış tarayacağız." şeklinde konuştu. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler