Akar: Kafanızda tabanca varken

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 15 Temmuz darbeye teşebbüs gecesi yaşadıklarına dair konuştu. Akar, "Kafanızda tabanca varken 'Hayır.' diyebilecek kaç kişi var?" dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşadıklarına dair, TBMM Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu. Darbecilerin kendisinden başlarına geçmesini istediklerini belirten Akar, silah zoruna rağmen bu teklifi reddettiğini söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a yönelik eleştirileri, TBMM Genel Kurulu'nda tansiyonun yükselmesine neden oldu.

15 Temmuz darbe girişimi gecesine yönelik CHP'li Özel'in eleştirilerine yanıt veren Akar, "Alçaklar 'Başımıza geçeceksin.' dediler ve ben bunu reddettim. Yatağınıza yattığınızda düşünün, kafanızda tabanca varken, hayır diyebilecek kaç kişi var? Denemeden söylemeyin, deneyin. Akıncı'ya götürdüler, etrafımızda silahlı insanlar, bir sürü asker. Bütün o alçakların önünde tek başına oturuyorum. 'Bunu okuyun, imzalayın.' dediler. İmzalamadım. Sayın Özel'in, terör örgütlerine dahi söylemediği hususu, bir genelkurmay başkanına… 49 yıl hizmet yaptım ben… Keşke Atatürk'ümüzün partisinde sizin gibi bir grup başkanvekili olmasaydı." dedi.

Akar'a yanıt vermek isteyen Özel'e, AK Parti milletvekilleri sıra kapaklarına vurarak engel oldu. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler