Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sarah Sanders, işgalci ABD'nin Suriye'deki varlığına işaret ederek "ABD askerlerini ülkeye geri çekmeye başladık" açıklamasında bulundu.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sarah Sanders, işgalci ABD ordusunun Suriye'den çekileceği yönünde basına yansıyan iddiaların ardından yazılı bir açıklama yaptı.

Sanders, yaptığı açıklamada, ABD'nin IŞİD'i yendiğini savunarak, "DEAŞ’la mücadelenin yeni evresine girmekle beraber, ABD askerlerini ülkeye geri çekmeye başladık." ifadesini kullandı.

IŞİD varlığını öne sürerek Suriye'ye giren ve bu süre zarfında katliamlar gerçekleştiren ABD'nin, askeri birliklerini Suriye'den tamamen çekmeye hazırlandığı ileri sürülmüştü.

Öte yandan işgalci ABD Başkanı Donald Trump, twitter hesabından "Başkanlığım döneminde Suriye'de bulunmamızın tek nedeni olan DEAŞ'ı yendik." paylaşımında bulunmuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler