Van’da okul servisinin öğrencileri erken aldığını öne süren bir veli, okul müdürünü darp etti.

Van’da taşımalı sistemle okula gelen öğrencilerden birinin velisi, okul servisinin öğrencileri erken aldığını öne sürerek, okul müdürünü darp etti.

Van'ın Özalp ilçesinde taşımalı eğitimle okula gelen öğrencilerden birinin amcası, okul servisinin öğrencileri erken aldığını öne sürerek, Yünkuşak Ortaokulu Müdürü Durmuş Şahinoğlu’nu makamında darp etti.

Olay hakkında açıklamalarda bulunan Eğitim-Bir-Sen Van Şubesi Başkanı Mehmet Ali Uca, Yünkuşak Ortaokulu Müdürü Durmuş Şahinoğlu'nun odasında, taşımalı sistemle gelen öğrencilerden birinin amcası tarafından darp edildiğini söyledi.

Okul müdürüne geçmiş olsun dileklerinde bulunduğunu ifade eden Uca, “Sebebi ne olursa olsun, bir eğitimciye hakaret edilmesi, onun darp edilmesi şiddetin vardığı noktanın en açık göstergesidir. Kim hangi amaçla yaparsa yapsın, genelde bütün vatandaşlarımızı, hususen eğitimcileri hedef alan şiddet saldırılarını kınıyoruz. Bu saldırılar geleceğimizi karartmakta, eğitim camiasını tedirgin etmekte, birçok mağduriyete neden olmaktadır. Eğitimcilere yönelik her saldırı, aklımızı körleştirmekte, ruhumuzu karartmakta, benliğimizi esir almakta, irfanımızı yok etmektedir. Öğretmenlerimizden öğrencilerimize, yöneticilerimizden velilerimize kadar bütün eğitim camiasını, millet temelinde geniş bir aile gibi düşünüyoruz. Bizim nazarımızda her üyesiyle saygıya değer bu ailenin hangi ferdine olursa olsun, yapılan saldırıyı kayıtsız şartsız kınıyor, telin ediyoruz. Giderek artış gösteren, bazısı ağır yaralama bazısı da cinayetle neticelenen bu saldırılar karşısında öğretmenlerimiz kendilerini savunmasız hissetmekte, yetkililerden caydırıcı tedbirler mesleğin itibarını artıracak politikalar beklemektedir." dedi.

Uca, "Ancak maalesef eğitimcilere yapılan bu saldırılar yetkililerce yeterince gündem oluşturulmamakta ve sessiz kalınmaktadır. Eğitim-Bir-Sen Van Şubesi olarak, saldırılar sonucu hayatını kaybeden bütün öğretmenlerimize Allah'tan rahmet, saldırıya uğrayan bütün eğitim çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, şiddete başvuranları kınıyor, yetkilileri gereken tedbirleri ivedilikle almaya ve kamuoyunu daha duyarlı davranmaya çağırıyoruz. Çünkü saldırıya uğrayan, öldürülen bizim geleceğimizdir.” ifadelerini kullandı. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler