Diyarbakır'da PKK'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda biri 7 odalı olmak üzere 3 kış sığınağı imha edilirken, çok sayıda patlayıcı madde ile yaşam malzemesi ele geçirildi.

Diyarbakır'ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerinde PKK'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda biri 7 odalı olmak üzere 3 kış sığınağı imha edilirken, çok sayıda patlayıcı madde ile yaşam malzemesi ele geçirildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, PKK'lilerce kullanılan biri 7 odalı 200 metrekare genişliğinde, biri 3 odalı 120 metrekare genişliğinde, biri 25 metrekare genişliğinde olmak üzere toplam 3 kış sığınağının tespit edilerek imha edildiği belirtildi.

Çok sayıda patlayıcı madde ile yaşam malzemesinin de ele geçirildiği ifade edilen açıklamada, "Gerçekleştirilen temas, adli arama faaliyetleri ve ele geçirilen sığınaklar içerisinde;  2 mavzer tipi uzun namlulu tüfek, bir mayın/EYP düzeneği, bir adet 60 milimetre havan mühimmatı, 46 kilogram amonyum nitrat, 37 büyük tüp, 5 küçük tüp, 2 adet 4'lü pil bloğu, bir adet 8'li pil bloğu, bir adet 10'lu pil bloğu, 91 büyük pil, 50 küçük pil, 25 kalem pil, bir akü, bir güneş paneli, bir güneş enerjisi kazanı ve parçası, bir ampermetre, bir lazer mesafe ölçer, bir gizlenme ağı, 6 terörist kıyafeti, bir 4 gözlü tüplü ocak, bir 2 gözlü tüplü fırın, 30 metre kablo, 1 adet 3x3 metre ebatlarında hasır, 120 kilogram un, 40 kilogram sıvı yağ, 40 kilogram pirinç, 25 kilogram bulgur, 30 kilogram mercimek, 20 kilogram salça, 10 adet konserve, 10 kilogram tuz, çok sayıda giyim, yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir." denildi. (Muhammed Said Aksoy – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler