Eğitim ve ulaşıma kar engeli

​Van’da sabah saatlerinde başlayan ve gün içinde de etkisini sürdüren yoğun kar nedeniyle 295 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapanırken uçak seferleri iptal edildi ve 2 ilçede eğitime ara verildi.

Van’da sabah saatlerinde başlayan ve gün içinde de etkisini sürdüren yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

Van'da sabah saatlerinde başlayan ve aralıksız olarak devam eden kar yağışı nedeniyle uçak seferleri iptal edilirken araç ve insan ulaşımını da olumsuz yönde etkiledi.

Etkili olan kar yağışı nedeniyle 295 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapanırken, Özalp ve Saray ilçelerinde ise yarın için okullar tatil edildi.

Kar yağışı, hayatı olumsuz etkilerken kar yağışı ve tipi nedeniyle Van’ın Bahçesaray ilçesinde 74, Başkale’de 17, Çatak’ta 118, Gevaş’ta 13, Gürpınar’da 55, Muradiye’de 16 ve Saray ilçesinde ise 2 olmak üzere 295 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı.

 Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, kapalı yolları açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Özalp ve Saray kaymakamlıklarından yapılan açıklamalarda ise olumsuz hava şartları nedeniyle yarın tüm okulların tatil edildiği bildirildi. (İrfan Aslan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler