​Siyonist işgalciler, Gazze sahilinde yapılan deniz yürüyüşlerinde 14 Filistinliyi yaraladı.

Kuşatmayı kırmak için Gazze sahilinde yapılan deniz yürüyüşlerinde işgal güçleri 6’sı gerçek mermiyle olmak üzere 14 kişiyi yaraladı.

Gazze sahilinde "Büyük Dönüş Yürüyüşü" kapsamında düzenlenen deniz eylemine müdahale eden işgalci Siyonist çeteler, 14 Filistinliyi gerçek mermilerle yaraladı.

Deniz Yürüyüşlerine katılmak için binlerce kişi Gazze’yi 1948’de işgal edilen topraklardan ayıran dikenli tellere yürüdü.

Gazze üzerindeki kuşatmanın kaldırılmasını sağlamak için iki aydan beri her pazartesi günü Gazze sahilinde faaliyetler yapıyor. Siyonist çeteler, yürüyüş yapan Filistinlilere gerçek mermilerle saldırarak, 14 kişiyi yaraladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, işgalci askerlerin açtığı ateş sonucu 14 kişinin gerçek mermilerle yaralandığını açıkladı. (İLKHA)  

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler