Çaresiz anne çocuğunun tedavisi için yardım bekliyor

Batman’da yaşam mücadelesi veren Işık ailesi, engelli çocukları için kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Batman merkez Yenişehir Mahallesi’nde (Kuyubaşı TOKİ) yaşayan 9 çocuklu Nihat Işık ve Gülistan Işık çiftinin 15 yaşındaki erkek çocukları Yusuf, engelli olarak dünyaya geldi.

Yusuf Işık; G40-epilepsi, K59.0-kabızlık, J18.0-bronkopnömoni, G80-serebral palsi, A08.5-barsak enfeksiyonları ve E45 gelişme geriliği gibi hastalıklarla mücadele ediyor.

Oğlunun bu durumu karşısında çok çaresiz kaldığını belirten anne Gülistan Işık, İLKHA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlu için kendilerine uzanacak bir yardım eli beklediğini belirtti.

Doğuştan engelli olan ve durumu her geçen gün kötüleşen oğlunun tedavi edilmesini isteyen anne Işık, yetkililere ve hayırseverlere seslenerek, oğlunun ömür boyu engelli kalmasını istemediğini söyledi.

“Çocuğumuz gözümüzün önünde zayıflıyor”

9 çocuk annesi olduğunu belirten Işık, “Çocuğumuz sürekli gözümüzün önünde zayıflıyor. Batman ve Diyarbakır'da doktorların birçoğuna gittim, fayda vermedi. Durumumuz yok, çocuğumuzu başka hastanelere götüremiyoruz. Özel hastanelere götüremiyorum. Babası da ağır işlerde çalışamıyor, 9 çocuğumuz var. Geçimimizi de zor yapıyoruz. Ne kadar hastaneye götürmüşsem fayda vermemiş. Artık hastanelerde dolaştıracak durumumuz kalmadı. Tedavisi için Marmara Üniversitesi İstanbul Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürmemizi istiyorlar. Bu hastanede muayene 800 liradır.” dedi.

Çocuklarının tedavisi için birçok yerden borç aldıklarını ancak tedaviyi de yapamadıklarını dile getiren Işık, “Çocuğumuzun tedavisi için eşim kimi gördüyse borç aldı. Batman’daki birçok kuyumcuya borçluyuz. Kimse artık borç bile vermiyor. Hiçbir faturamızı ödeyemiyoruz. 2 yıldır ödemediğimiz su faturamız 2 bin 700 lira oldu. TOKİ taksitlerini de ödemediğimizden taksitlerimiz faiziyle katlanmış durumdadır. 2 günde bir oğlumu Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine götürüp bir serum ve iğne yaptırıp getiriyorum. Bir fayda da göremiyoruz. Gün geçtikçe oğlum gözümüzün önünde eriyor, ciğerim yanıyor.” ifadelerini kullandı. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler