Van merkezli FETÖ ve PKK operasyonları

​Van merkezli düzenlenen PKK operasyonunda 6 şüpheli tutuklanırken FETÖ'ye yönelik operasyon gözaltına alındı.

Van merkezli 7 ildeki PK operasyonunda 6 şüpheli şahıs tutuklandı. Van merkezli 18 ilde düzenlenen FETÖ operasyonun da ise 19 şahıs gözaltına alındı.

Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, "PKK/KCK terör örgütü üyelerine ve terör örgütünün şehir ve mahalle yapılanmasına yönelik operasyon sonucu, 24 Aralık 2018 tarihinde, Van merkezli toplam 7 ilde Ankara, Iğdır, Bolu, Bitlis, Tekirdağ, Erzurum icra edilen operasyon sonucunda, 16 şüpheli gözaltına alındı." denildi.

Olayla İlgili gözaltına alınan 16 şüphelinin adliyedeki işlemlerinin tamamladığı belirtilen açıklamada, şüphelilerden 6’sının tutuklandığı, 8’i hakkında adli kontrol kararı verildiği, 2’sinin serbest bırakıldığı belirtildi.

Van merkezli 18 ilde FETÖ operasyonu: 19 gözaltı

Öte yandan Van merkezli 18 ilde FETÖ'ye yönelik operasyonda Van askeri yapılanmasından sorumlu şahıs ile beraber 19 şahıs gözaltına alındı.

Van İl Emniyet müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi: "FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün askeri mahrem yapılanması içerisinde faaliyet yürüten mahrem imamların örgüt içerisinde faaliyet yürüten askeri personel ile deşifre olmamak için kullandıkları 'ardışık arama ve 'kripto şifreleme' yöntemlerinin ilimizdeki faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve örgüt üyesi olan 19 askeri; 14 muvazzaf, 4 ihraç, bir eski personele yönelik olarak, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce 25 Aralık 2018 günü Van merkezli Ankara, Antalya, İzmir, Afyonkarahisar, Eskişehir, Erzurum, Siirt, Gaziantep, Giresun, Konya, Malatya, Çanakkale, Kahramanmaraş, Kırklareli, Diyarbakır, Hakkâri, Siirt illerinde ve K.K.T.C.'de yapılan eşzamanlı operasyonda 18 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı." denildi.

Operasyonda ayrıca FETÖ'nün Van Askeri yapılanmasından sorumlu kişinin de yakalanarak gözaltına alındığı ifade edilen açıklamada, firari şüpheli bir şahsı yakalama çalışmalarının devam ettiği kaydedildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler