​Van’da donan gölde buzun kırılması sonucu mahsur kalan yavru köpek için seferber olan ekipler, köpeği kurtardı.

Van’da donan gölde buzun kırılması sonucu mahsur kalan yavru köpek için Van Büyükşehir Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü ve AFAD ekipleri seferber oldu. Uzun uğraşların ardından dalgıç tarafından kurtarılan yavru köpek hayvan hastanesine götürüldü.

Van-Özalp karayolu üzerinde bulunan Sıhke gölünde yiyecek aramak için dolaşan sahipsiz yavru köpek buzun kırılması sonucu suya düştü.

Düştüğü yere sıkışan ve hareket edemeyen yavru köpeği gören vatandaşlar, köpeğin kurtarılması için Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine haber verdi.

Olay yerine giden veteriner hekimler, kıyıdan 150 metre ileride bulunan köpeğe müdahale edemeyince polisi aradı. Köpeği kurtarmak için göle gelen Emniyet Müdürlüğü Dalgıcı Polis Burak Ökten, suya girerek buzları kıra kıra köpeğe ulaştı.

Soğuk ve açlıktan mest olan köpeği sırtına alıp yüzerek kıyıya getiren Ökten, köpeği veteriner hekimlere teslim etti. Kıyıda hazır bulunan ekipler köpeği alarak hayvan ambulansıyla Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine götürerek tedavi altına aldı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler