Elazığ'da 243 köy yolu ulaşıma kapandı

Elazığ Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle 243 köy yolunun ulaşıma kapandığını bildirdi.

Elazığ genelinde sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı ile birlikte İl Özel İdaresi, Karayolları ve ilgili kurumlar karla mücadele çalışmalarına devam ederken 243 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.

Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada “Özel İdare ekiplerimiz, Karakoçan, Palu, Kovancılar ve Sivrice ilçemizde karla mücadeleye devam etmektedirler. Diğer ilçelerimizde ekiplerimiz yağışın bitmesiyle müdahaleye başlayacaktır. Şu an itibariyle 243 köy yolumuz kapalı bulunmaktadır. Yağışların devam etmesi ile kapalı köy yolu sayımızın artacağı düşünülmektedir.” denildi.

Öte yandan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım il genelinde devam eden kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelerde eğitim öğretime yarım gün ara verildiğini açıkladı.

Vali Kaldırım yaptığı açıklamada, “Elazığ Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünden alınan verilerin değerlendirilmesi neticesinde; kar yağışının devam edeceği beklendiğinden 27 Aralık 2018 Perşembe günü il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime öğleden sonra yarım gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca 2002/58 sayılı Başbakanlık genelgesi gereğince bu süre zarfında Elazığ il ve ilçelerinde görevli tüm engelli ve hamile kamu çalışanları idari izinli sayılacaktır.” dedi. (Murat Polat - İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler