Batman’da Siyer Sınavına yoğun başvuru

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenecek olan Siyer Sınavı'na Batman’da başvurular yoğun bir şekilde devam ederken, platform yetkilileri, herkese "kaybedeni olmayan" sınava kaydolma çağrısında bulundu.

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından 17 Şubat'ta "Onu Oku, Onu Yaşa" sloganıyla düzenlenecek Siyer Sınavı'na başvuruların Batman’da yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten platform yetkilileri, sınavın son başvuru süresinin 3 Şubat olduğunu hatırlatarak, herkesi “kaybedeni olmayan” sınava kaydolmaya çağırdı.

Sınavda dereceye giren 5 kişiye Umre ödülünün yanı sıra 2 bin çeşit hediyelerin de verileceği Siyer Sınavı ile ilgili açıklamalarda bulunan Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlerinden Feyzi Aydın, Peygamber sevdalısı halka yönelik her sene tertipledikleri ödüllü siyer sınavının 8'incisini 17 Şubat’ta düzenleyeceklerini söyledi.

"Kurtuluşun yolu Peygamberimize yönelmekten geçer"

Siyer sınavlarını düzenlemelerindeki amaçlarının çocuklara, gençlere, halka Peygamber Efendimizi, O’nun örnek yaşamını anlatmak, Peygamberimizin kurtuluşa götüren yolu konusunda halkı bilgilendirmek olduğunu vurgulayan Aydın, "Bugün insanlık büyük bir buhran içinde bocalamakta, dünyadaki ahlaki yozlaşma Müslümanların da geleceğini tehdit etmektedir. Günümüzde hâkim olan Batı uygarlığı insanlara felaket, mutsuzluk, yozlaşma, ahlaki buhran, anarşi, zulüm getirmekten başka bir şey yapmamıştır. Dünya halkları ile İslam ümmeti bir kurtuluş yolu aramaktadır. Kurtuluş ve mutluluğun yolu Peygamberimize yönelmekten, O’nun ahlakını örnek almaktan geçmektedir. Biz düzenlediğimiz siyer sınavlarıyla bu sürece katkı sağlamak, halkımızı Peygamberimizle buluşturmak istemekteyiz." dedi.

"Sınavımız dört kategoride yapılacaktır"

Batman’da sınav kayıtlarının yoğun bir şekilde devam ettiğini ifade eden Aydın, "Bu yıl da 'O'nu Oku O'nu Yaşa' temasıyla Türkiye geneli Umre ve 2 bin ödüllü 2019 Siyer Sınavımızı dört kategoride yapacağız inşallah. Dördüncü ve beşinci sınıf öğrencilerimize yönelik birinci kategori kitabımız Feyzullah Zerey’in 'En Güzel Örnek Hazreti Muhammed (Sallallahu aleyhi vesellem)'; 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik ikinci kategori kitabımız Mehmet Ali Gönül’ün 'Sevgili Peygamberimiz' adlı kitapları olacaktır. Yine lise öğrencileri (9, 10, 11 ve 12'nci sınıflar ile örgün eğitimde okumayıp 2001 ve sonrası doğumlu olanlara yönelik 3'üncü kategori kitabımız İdris Şimşek'in 'Hazreti Muhammed'i Tanımak' adlı kitaptır. Belirtilen eğitim durumları dışında kalanlara yönelik 4'üncü kategori kitabımız Hüseyin Yıldız’ın 'Resul-i Ekrem' adlı eserleri olacaktır." diye konuştu.

"Umre ile 2 bin ödül verilecek"

Sınavda dereceye girenlere birçok ödül verileceğini aktaran Aydın, sözlerine şöyle devam etti:

"Her dört kategori için yukarıda isimlerini verdiğimiz kitaplarımızı http://www.peygambersevdalilari.com ve http://www.siyersinavi.com sitelerimizde isteyen okuyucularımızın faydalanması için sesli bir şekilde yayınlamış bulunmaktayız. Arzulayan kardeşlerimiz bu dört kitabı bu sitelerimize girerek sesli dinleyebilirler ve indirebilirler. Bu yıl da sınavımızı kazanan kardeşlerimize birçok ödülümüz olacak. Türkiye geneli dereceye girecek ilk 5 kardeşimizi Umreye göndereceğiz. Dereceye giren diğer kardeşlerimizi dizüstü bilgisayarlar, tam, yarım ve çeyrek altınlar, siyer kitap setleri, tabletler, bisikletler, sırt çantaları, taşınabilir şarj cihazı, flaş bellek ve daha birçok hediye ile 2 bin ödül bekliyor."

"Herkesi kaybedeni olmayan bu sınava bekliyoruz"

Konuşmasının sonunda Aydın, şunları kaydetti:

"Kardeşlerimizden kaybedeni olmayan sınava kayıt yaptırmayı unutmamalarını, fırsatı kaçırmamalarını istiyoruz. Sınavımıza Son Başvuru Tarihi 3 Şubat 2019, Sınav Tarihi ise 17 Şubat 2019 Pazar günüdür. Saat 11.00'da başlayacak sınavımız için detaylı bilgi almak isteyen kardeşlerimiz http://www.peygambersevdalilari.com ve http://www.siyersinavi.com adreslerine başvurabilirler. Peygamber Sevdalısı halkımızdan kaybedeni olmayan bu sınava kendileri başta olmak üzere yakınlarını, akrabalarını, dost ve komşularını kaydetmelerini bekliyoruz. Bu güzel, hayırlı işte herkesin üzerine düşeni yapması, bu hayırlı işte ortak olması temenni ve dileğimizdir."

"Siyer sınavına yoğun bir katılım var"

Kısa sürede siyer sınavı için yüzlerce kayıt başvurusu aldıklarını belirten Sinan İren ise "Siyer sınavına yoğun bir katılım var. Şu ana kadar sadece bir noktada biz yaklaşık 250 kayıt yaptık. Kayıtlarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir. Çok sayıda talep var. Çocuk, kadın, gençler gelip sınav için kayıtlarını oluyorlar. Bu sınavlar çok iyidir. Sınava katılanlar Peygamber Efendimizin hayatını mükemmel bir şekilde öğrenmiş oluyor. Kitabını defalarca okuyup Peygamberimizin hayatını anlamış oluyorlar. Bu gibi sınavlar sürekli yapılmalıdır." ifadelerini kullandı.(Mehmet Fatih Akgül, Mehmet Sait Çelik-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler