Gümüşhane cezaevindeki mahkûmların siyer aşkı imrendirdi

Peygamber Sevdalıları Vakfı’nın şubat ayında düzenleyeceği Siyer Sınavı'na Gümüşhane’deki mahkûmlar da ilgi gösterdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfı’nın bu yıl 6’ncısını düzenleyeceği umre ödüllü Kutlu Doğum Siyer Sınavı’na her yerde olduğu gibi Gümüşhane’de de yoğun ilgi gösteriliyor. Gümüşhane Cezaevi’ndeki bir kısım mahkûmun da Siyer Sınavı'na katılmak üzere Vakıf yetkililerine mektup yazdıkları ortaya çıktı.

Mektubun kendilerine ulaştığını ve mektubu okuduklarında bu denli hayırlı işlerin biraz daha önem kazandığını belirten Peygamber Sevdalıları Vakfı Gümüşhane Koordinatörlüğü, “Geçtiğimiz günlerde Gümüşhane Cezaevi’nden bir mektup aldık. Bu mektupta bazı mahkûmlar umre ödüllü Siyer Sınavı'mıza katılmak istediklerini belirtiyorlar. Toplumun her kesiminden bu sınava yoğun ilgi varken, dört duvar arasındaki insanlarımızın da bu sınava katılmak istemeleri bizleri ziyadesiyle sevindiriyor.” diye belirttiler.

Bu topraklarda bazı odaklar tarafından Peygamber sevdasının küllenmek istendiğini belirten yetkililer, bunu hedefleyenlerin hiçbir zaman başarılı olamayacağını ve bu toplumun mayasının Peygamberimizin sevdası olduğunu aktararak, “Artık insanlık, sorunların çözümünün Hazreti Muhammed (sallallahu aleyhi vesellem)’in sünneti etrafında birleşmekte olduğunu fark etmiştir. Bir kez daha halkımızı sünnetin yaşanması ve anlaşılması amacıyla yapılan ‘Onu Oku Onu Yaşa’ temalı Siyer Sınavı'na katılmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandılar. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler