Zarif: Trump ve siyonist rejim belki dünya gezegeninden de çekilmek ister

İran Dışişleri Bakanı Zarif, ABD ve siyonist rejimin UNESCO'dan ayrılma kararlarıyla ilgili, "Belki dünya gezegeninden de çekilmek isterler." dedi.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD ve siyonist rejimin birçok anlaşma ve UNESCO dâhil uluslararası kurumdan çıktıklarına işaretle, Trump ve siyonist rejimin belki dünya gezegeninden de çekilmek isteyebileceklerini söyledi.

Zarif, Twitter hesabından attığı mesajda, "Kapsamlı Ortak Eylem Planı (KOEP), NAFTA, Trans Pasific, Paris Anlaşması sonrası Trump rejimi, siyonist rejimle bitlikte resmen UNESCO’dan çekildiler." diye yazdı.

Zarif, "Trump ve siyonist rejimin çekilmediği başka bir şey kadı mı? Belki dünya gezegeninden de çekilmek isterler." ifadelerini kullandı.

ABD ve işgalci terör çetesi 1 Ocak itibariyle Birleşmiş Milletlerin Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü UNESCO’dan resmen ayrıldı.

İlk olarak Trump yönetimi teşkilattan ayrılacağını Ekim 2017’de açıklamış, onu siyonistler takip etmişti.

UNESCO, Filistin’e 2011’de tam üyelik vermesi, bazı tarihi bölgeleri Filistin kültür mirası listesinde göstermesi ve terör çetesinin Doğu Kudüs’ü işgalini kınaması gibi nedenlerle siyonist karşıtı olmakla eleştiriliyordu. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler