Siirt'te, 2018 yılı içerisinde madde bağımlılarının odağı haline gelen 141 metruk binanın yıkıldığı belirtildi.

Siirt Belediyesi, 2018 yılı içerisinde yapılan başvurular neticesinde vatandaşlar için tehlike arz eden, uyuşturucu madde ve alkol kullanımı gibi suçların odağı haline gelen 141 metruk binanın yıkıldığını 138 inşaat ruhsatı ve 48 yapıya kullanma izni verdiğini açıkladı.

Siirt İmar Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Metruk yapılar terk edilmiş olması nedeniyle uyuşturucu madde, alkol kullanımı gibi suçların odağı haline geliyor. Bu tip yapılar, yapı sahibi ve çevresinde yaşayan vatandaşlar açısından tehlike arz ediyor. Bu durum ayrıca vatandaşların şikâyetlerine neden oluyor. Vatandaşların güvenliği için bizler de gerekli prosedürü tamamladıktan sonra binaların yıkımını gerçekleştiriyoruz. 2018 yılında 141 tehlike arz eden metruk binanın yıkımını gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra 2018 yılı içerisinde yapılan başvurular neticesinde 138 ruhsat ve 48 yapı için kullanım izni verildi." denildi. (Murat Orhan-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler