Laricani: İran her zaman Filistin direnişini desteklemektedir

İran İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, "İran her zaman Filistin halkı ve direniş ülküsünü desteklemektedir." dedi.

İran İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, Filistin’i desteklemenin bölge güvenliğine olumlu etki edeceğini ve İran’ın her zaman Filistin halkı ve direniş ülküsüne destek verdiğini söyledi.

Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Ziyad El Nihale ile Tahran’da görüşen Laricani, Filistin’deki son gelişmelere ve Filistinlilerin geri dönüş yürüyüşlerine değinerek, mevcut şartlarda ABD ve siyonist rejim stratejisinin direnişin sınırlandırılması olduğunu fakat Filistin halkının yaptıklarının bu davranışları boşa çıkardığını söyledi.

Son birkaç ay için bölgedeki gelişmelerin daha şeffaf hale geldiğini belirten Laricani, bazı Arap ülkelerinin resmi olarak siyonistlerle irtibat kurduklarını ve bazılarının da sustuklarını fakat bu tür davranışların mazlum Filistin halkına zarar verdiğini söyledi.

Nihale de İran’ın Filistin halkına verdiği desteğe teşekkür ederek, son aylarda Gazze’de gerçekleşen iki savaşın da direniş cephesinin zaferi ile sonuçlandığını belirtti.

El Nihale ve yanındaki heyet, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ve Milli Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri ile de bir araya geldi. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler