İşgal ordusu havadan saldırdı

Gazze Şeridi'nden balonlarla el yapımı patlayıcı gönderildiğini öne süren işgal ordusu, Direniş Güçlerine ait gözlem noktalarına hava saldırısı düzenledi.

Filistin Enformasyon Merkezinin haberine göre, işgal ordusuna ait helikopterler bu akşam Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus'un doğusunda Huzaa ve El-Fehari beldeleri arasında yer alan direniş güçlerine ait bir gözlem noktasına iki kez saldırı düzenledi.

Han Yunus'un doğusundaki saldırıdan kısa süre sonra işgal ordusu helikopterlerinin Gazze kentinin doğusunda direnişe ait bir gözlem noktasına saldırı düzenlediği bildirildi.

İşgal ordusunun Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya beldesinin doğusunda direniş güçlerine ait üçüncü bir gözlem noktasına da hava saldırısı düzenlendiğine dair kesinleşmemiş haberler geldi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadığını fakat saldırıya uğrayan yerlerde maddi hasar meydana geldiğini söyledi.

İşgal ordusu ise helikopterlerin bugün Gazze Şeridi'nden balona bağlanarak işgal altındaki topraklara gönderilen el yapımı patlayıcıya misilleme olarak Hamas'a ait iki askeri noktaya eylem düzenlediğini öne sürdü.

İşgal rejimi askeri kaynakları, balonlara bağlanarak Gazze Şeridi'nden sınırın diğer tarafına gönderilen küçük bir uçağın bomba uzmanları tarafından etkisiz hale getirilirken patladığını, patlamada ölen ya da yaralanan olmadığını öne sürmüştü. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler