Van'da yarın tüm etkinlikler yasaklandı

​Paris’te 9 Ocak 2013 tarihinde öldürülen PKK'liler Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'i gerekçe göstererek Van'da düzenlenmesi muhtemel her türlü toplantı ve etkinlikler yasaklandı.

Van’da yarın merkez ve ilçelerde toplantı, toplanma ve etkinlikler yasaklandı.

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, "09 Ocak 2013 tarihinde Fransa/Paris’ te öldürülen PKK/KCK terör örgütü mensupları Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez isimli şahısların ölüm yıldönümü olması sebebiyle PKK/KCK terör örgütü ve örgüte müzahir çevrelerce ülke genelinde başta metropol iller olmak üzere İlimizde de yürüyüş, basın açıklaması şeklinde anma ve protesto eylemleri düzenlenebileceği değerlendirilmektedir." denildi.

Açıklamada, "Milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması, şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla 09 Ocak 2019 Çarşamba günü ilimiz merkez ve İlçelerimizde bu içerikle açık alanlarda düzenlenecek tüm toplantı ve toplanmalar ile etkinlikler yasaklanmıştır." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler