Uyuşturucu tehlikesinin toplumun her tarafına sirayet ettiğine dikkat çeken Batman Valisi Hulusi Şahin, uyuşturucu ile mücadele konusunda topyekûn hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Batman'da Vali Hulusi Şahin başkanlığında valilik toplantı salonunda merkez mahalle ve köy muhtarları toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşma yapan Vali Hulusi Şahin, uyuşturucu tehlikesinin toplumun her tarafına sirayet ettiğine dikkat çekerek, uyuşturucu ile mücadele konusunda topyekûn hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Vali Hulusi Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Batman İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü İbrahim Ulutaş ve Yeşilay Batman Şube Başkanı Şehmus Yılmaz, uyuşturucu ile mücadelede yürütülen çalışmalara ilişkin birer sunum yaptılar.

İçişleri Bakanlığınca başlatılan "Uyuma" projesine değinen Şahin, uyuşturucu ile mücadelede vatandaşların etkin bir şekilde desteklerini almak ve farkındalık oluşturmak amacıyla projenin hayata geçirildiğini dile getirerek, vatandaşların sokakta gördüğü veya karşılaştığı uyuşturucu ticaretini bu uygulamayı kullanarak güvenlik birimlerine bilgi verebileceklerini ifade etti.

"Çok büyük bir bela ile karşı karşıyayız"

Konuşmasında İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılının uyuşturucu ile mücadelede seferberlik yılı ilan edildiğini belirten Şahin, "Uyuşturucu ile mücadele konusunda topyekûn hareket etmemiz gerektiğinin altını özelikle çiziyoruz. Bu, sadece güvenlik güçlerinin mücadelesiyle başarılacak bir konu değildir. Hepimizin taşın altına elimizi koymamız gerekiyor. Toplumun tüm kesimleri ve her bir ferdinin bu illeti yok etmek için çaba göstermesi gerekiyor. Bu tehlike toplumun her tarafına sirayet etmiş durumda. Çok büyük bir bela ile karşı karşıyayız. Geleceğimiz ve istikbalimiz olan gençlerimizi zehirleyen bir bela. Muhtarlarımız, mahallelerin yöneticileridir. Önce sizlere ulaşıyoruz ki, sizler de kendi mahalle ve köyünüzde hem vatandaşlarımızı hem de gençlerimizi bu hususta bilgilendirin." diye konuştu.

İlde uyuşturucu ile mücadelede yürütmüş oldukları çalışmalara değinen Yeşilay Batman Şubesi Başkanı Şehmus Yılmaz, Batman'da Yeşilay Danışmanlık Merkezi'nin (YEDAM) kazandırılması için gerekli çalışmaları yürüttüklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından toplantı, uyuşturucu ile mücadelede yürütülen çalışmalara ilişkin yapılan sunumlarla sona erdi.

Toplantıya; Vali Şahin'in yanı sıra ilçe kaymakamları, İl Emniyet Müdürü M. Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Bakçepınar, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, merkez mahalle ve köy muhtarları katıldı. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler