Hamaney: ABD'li yetkililer son derece aptal!

İran İslam İnkılabı Rehberi Ali Hamaney, "Bazı Amerikalı yetkililer deli gibi davransa da ben bu konuyu onaylamıyorum ancak onların gerçek anlamda son derece aptal olduğunu düşünüyorum." dedi.

İran İslam İnkılabı Rehberi Ali Hamaney, Kum halkının 9 Ocak 1978 yılında gerçekleştirdiği direnişin yıldönümünde halkla bir araya geldi.

ABD'li bir yetkilinin, geçtiğimiz günlerde "2019 yeni yıl kutlamalarını Tahran’da yapmayı umduğunu" hatırlatan Hamaney, bu kutlamaların geçtiğini ve ümitlerinin boşa çıktığına işaret etti.

Hamaney, "İşte bu da onların ülkemize yönelik yanlış tahminlerini açığa çıkarıyor. Bazı Amerikalı yetkililer deli gibi davransa da ben bu konuyu onaylamıyorum ancak onların gerçek anlamda 'son derece aptal' olduğunu düşünüyorum. Ülke yetkilileri ABD ile Avrupa’nın tehditleriyle boş iddialarına karşı direnerek bunlar tarafından yöneltilen tehditlerin de verdikleri sözler ve hatta imzalar gibi itibarsız olduğunu iyi bilmeliler." dedi.

Hamaney, "İran’a insan hakları konusunda Suudi Arabistan’dan ders alması gerektiğini tavsiye ediyorlar, bu laflar ise birer palyaçonun konuşmalarına benzemiyor mu?" sözlerine yer verdi.

Düşmanın, ithamlar ile yalan yayma yollarını kullanarak halkı yıpratmaya çalıştığını ancak bunu başaramayacağını söyleyen Hamaney, halkın da bu taktiklere karış çıkması gerektiğini belirtti.

Hamaney, "ABD’liler büyük bir zevk ile İran halkına karşı günümüzde uygulanan yaptırımların tarih boyu eşine rastlanmadığını belirtiyorlar, ancak İran milleti bu konuda onları tarihte görülmemiş bir şekilde hezimete uğratacak." diye konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler