​Türkiye'yi etkisi altına alan kar ve olumsuz hava şartları nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime bir gün sureyle ara verildi.

Türkiye'yi devam eden kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle bazı il ve ilçelerde okullar yarın da tatil edildi.

Etkili olan kar ve olumsuz hava şartları nedeniyle yarın (10 Ocak 2019) eğitime ara verilen il ve ilçeler şöyle;

Bingöl

Bingöl'de aşırı buzlanma ve kar nedeniyle merkez ve 6 ilçede eğitime yarın da ara verildi.

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada "Aşırı buzlanma ve yoğun kar yağışının neden olduğu olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ile Adaklı, Karlıova, Kiğı, Solhan, Yayladere ve Yedisu ilçelerindeki tüm okullarda yarın eğitime ara verilmiştir." denildi.

Açıklamada, Genç ilçesinde de taşımalı eğitim kapsamındaki okulların yarın tatil edildiği belirtilerek, kamuda görev yapan engelli ve hamile çalışanların da yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Adıyaman

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle ilçede tüm okullar 1 gün (Perşembe) tatil edildi. Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın yaptığı açıklamada, "İlçemizde devam eden yoğun kar yaşı ve soğuk havadan dolayı don ve buzlanmaya karşı ilçe genelinde ki tüm okullarımız 10 Ocak Perşembe günü tatil edilmiştir." dedi.

Bitlis

Bitlis`in Tatvan ilçesinde yoğun kar yağışı ve elverişsiz hava şartları nedeniyle tüm okullar yarın için tatil edildi.

Ayrıca ilçede görevli engelli ve hamile kamu kurumu çalışanlarının da idari izinli sayılacağı belirtildi.

Van

Van`ın Çaldıran ve Çatak ilçelerinde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Çaldıran ve Çatak ilçelerinde etkili olan kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz etkiliyor. İlçelerdeki olumsuz hava şartları nedeniyle ilçe merkezi ve tüm köylerdeki okullar yarın için tatil edildi.

Öte yandan Çatak ilçesinde zaman zaman ulaşımda aksamaların meydana geldiği, sürücülerin tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

Niğde

Niğde Valiliğinden yapılan açıklamada, “Yoğun buzlanma ve don olayı yaşanması dolayısıyla il genelinde 10 Ocak 2019 Perşembe günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca, hamile ve engelli personelimiz de aynı gün idari izinli sayılacaktır.” denildi.

Nevşehir

Nevşehir’in Acıgöl ilçesine bağlı belde ve köylerde okullar tatil edildi.

Acıgöl Kaymakamlığı tarafından açıklamada, "Acıgöl ilçemiz köy yollarında görülen olumsuz koşullar ve buzlanma tehlikesine karşı taşımalı eğitim, belde ve köy okullarımızda eğitime 10.01.2019 tarihinde bir gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca tüm hamile ve engelli personel bir gün süreyle idari izinli sayılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Kars

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve köylerde eğitime 1 gün ara verildi. Sarıkamış’ta yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, ilçe genelinde eğitime 10 Ocak 2019 Perşembe günü eğitime 1 gün ara verildi.

Şırnak

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde yoğun kar nedeniyle ulaşımda yaşanan aksamalardan dolayı bugün eğitime ara verilirken, olumsuz havanın etkisinin sürmesi üzerine okullar yarın da tatil edildi. Beytüşşebap Kaymakamlığı'ndan yapıla yazılı açıklamada, "Aşırı kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ilçemizdeki tüm ilk ve ortaöğretim okullarımızda eğitim ve öğretim faaliyetlerine 10 Ocak 2019 Perşembe günü bir gün ara verilmiş olup, kamu kurum ve kuruluşlarımızdaki hamile ve engelli kamu çalışanlarımız da idari izinli sayılacak." denildi.

Mardin

Aşırı don ve buzlanma nedeniyle Midyat ilçe merkezindeki okullar ile Budaklı, Yolbaşı, Düzova, Gelinkaya, Acırlı, Söğütlü, Şenköy ve Çavuşlu'daki okullar hariç diğer tüm okullar; ayrıca ilçe merkezi dışındaki mahallelerden taşıma yolu ile ilkokul, ortaokul ve liselere gelen öğrenciler için okullar bir gün süre ile tatil edildi. Engelli ve hamile personel için 10 Ocak 2019 Perşembe günü bir gün süre ile tatil edildi. (İLKHA)

Tatil haberleri geldikçe metin güncellenecektir.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler