Siyonist terör çetesi eski bakanlarından Gonen Segev, güvenlik ve enerji alanlarında İran'a istihbarat sağladığı gerekçesiyle 11 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Siyonist terör çetesi eski bakanlarından Gonen Segev'in, İran için casusluk yaptığı gerekçesiyle 11 yıl hapis cezasına çarptırıldığı belirtildi.

Çarşamba günü mahkemeye çıkarılan Segev'le suçunu itiraf ettiği bir anlaşma imzalandığı bildirildi. Henüz anlaşmayı ve 11 yıllık hapis cezasını resmen onaylamayan mahkeme bu konudaki kararını önümüzdeki ay tarafları son kez dinledikten sonra verecek.

1995-1996 yılları arasında enerji bakanlığı görevinden bulunan Segev, siyonistlerin enerji üretim teknolojisi, güvenlik alanları, binaları ile terör çetesinin siyasi ve güvenlik birimleri yetkilileri hakkında İran'a istihbarat sağlamakla suçlanıyor.

Segev, uzun süredir Nijerya'da yaşıyordu. Mayıs 2018'de siyonistlerin talebi üzerine Gine'de gözaltına alınmış ve işgal altındaki topraklara getirilmişti.

İddialarla ilgili Tahran yönetiminden bir açıklama yapılmadı. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler