Van’da PKK operasyonu: 10 gözaltı

​Van'ın Saray ilçesinde düzenlenen PKK operasyonunda 10 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, PKK'ye yönelik operasyonda 10 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Van Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu ve Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında; PKK/KCK Terör örgütü üyesi olmak, terör örgütü adına vergilendirme adı altında para toplamak, terör örgütüne eleman temin etmek, terör örgütüne yardım ve yataklık etmek suçlarından; Van ili Saray ilçesinde faaliyet gösteren teröristlerin işbirlikçilerine yönelik, 08 Ocak 2019 günü, Saray merkezli icra edilen Şehit J.Er Vedat Dolançay operasyonunda, 10 şüpheli gözaltına alındı." denildi.

Açıklamada, gözaltına alınan şüpheli şahısların ikamet, işyeri ve üst aramalarında, 13 adet cep telefonu, 14 adet sim kart, 2 adet dijital fotoğraf makinesi, bir adet hafıza kartı, bir adet harici bellek, 2 adet dizüstü bilgisayar, bir adet videokaseti, çok miktarda örgütsel doküman ve terör örgütünü simgeleyen paçavra ele geçirildiği belirtildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler