KOSGEB, Pervari’de ilk kez ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ açmaya hazırlanıyor.

KOSGEB Siirt Hizmet Merkezi Müdürlüğü, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak için KOSGEB (Küçük ve Orta ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) Siirt Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından Pervari ilçesinde ilk kez "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" açmaya hazırlanıyor.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayanların yeni işletme kurmak istedikleri zaman KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine başvurma hakkı kazanacağı belirtildi.

Pervari Kaymakamlığı Konferans Salonunda verileceği belirtilen eğitimde her sınıfa 30 katılımcının planlandığı belirtildi.

Eğitime katılmak isteyen girişimci adaylarının, 12.03.2015 tarihine kadar KOSGEB Siirt Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Pervari Kaymakamlığına başvuru yapmaları gerekir. (Muhammed Dayan- İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler