Lüksemburg Dışişleri Bakanı Asselborn Türkiye'ye geliyor

​Lüksemburg Dışişleri ve Avrupa Bakanı Jean Asselborn, 14-15 Ocak 2019 tarihlerinde Türkiye'ye resmî bir ziyaret gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Lüksemburg Dışişleri ve Avrupa Bakanı Jean Asselborn, 14-15 Ocak 2019 tarihlerinde Türkiye'ye resmî bir ziyaret gerçekleştirecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Lüksemburg Büyük Dukalığı Dışişleri ve Avrupa Bakanı Sayın Jean Asselborn, Sayın Bakanımızla görüşmelerde bulunmak, ülkemizde geçici koruma altında olan Suriyelilere yönelik olarak Gaziantep ile Kilis’te çeşitli projeleri incelemek ve yerel makamlarımızla temaslarda bulunmak üzere 14-15 Ocak 2019 tarihlerinde ülkemize resmî bir ziyaret gerçekleştirecektir." denildi.

Açıklamada, Asselborn'un Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuoğlu ile gerçekleştireceği görüşmelerde, Türkiye-Lüksemburg ikili ilişkilerinin yanısıra, Türkiye'nin Avrupa Birliği’ne ve üyelik sürecine ilişkin konular ile güncel bölgesel ve uluslararası meselelerde görüş alışverişinde bulunulmasının öngörüldüğü belirtildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler