Gaziantep’e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençliğin en önemli varlık olduğunu ve gençlerin yarınların teminatı olduğunu söyledi.

Bir dizi program için Gaziantep'te bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gaziantep'te gençlerin spor yapabileceği ve çeşitli kurslardan faydalanabileceği Necip Fazıl Kısakürek Eğitim Akdemisi’nin açılışını yaptı.

Şahinbey ilçesi Akyol Mahallesi’nde bulunan eğitim akademisinin açılışında konuşan Bakan Kasapoğlu, Gaziantep'e yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında bilgi verdi.

2019 yılının spor yılı olacağını ifade eden Bakan Kasapoğlu, son 17 yılda Türkiye’de gerçekleşen spor yatırımlarının diğer ülkelerle kıyasladığında bir devrim niteliğinde olduğunu söyledi.

Gaziantep’e gençlik ve spor alanında hayata geçirilecek yatırımlar için geldiğini anımsatan Kasapoğlu, "Gazi şehir dostluğun, kardeşliğin, misafirperverliğin ve lezzetin başkentidir. Gaziantep'te olmaktan duyduğumuz mutluluğu heyecanı ifade etmek istiyorum. Gerçekten dün akşam itibari ile tüm çalışma arkadaşlarımla bir arada Gaziantep'e geldik. Gençliğimiz için geldik, gençliğimizi daha yüksek noktalara taşımak için, gençliğimizi daha donanımlı kılmak için ve bu çerçevedeki yatırımları projeleri çalışmak için geldik. Geldiğimiz andan itibaren gerek saygıdeğer belediye başkanımızla gerek milletvekillerimizle gerek diğer yöneticilerimizle çok önemli toplantılar gerçekleştirdik. İnşallah bu 2019 yılının ilk günlerinde ben gelip Gaziantep'imizin adına gerekli olan ülkemizin gençliği adına çok daha varlıklı çok daha aydınlık bir yıl geçireceğimize inandığımı ve bunu sizlere müjdelemek istediğimi sizlere ifade etmek istiyorum." dedi.

"Sizler bizim en önemli varlığımızsınız"

Gençliğin en önemli varlık olduğunu ve gençlerin yarınların teminatı olduğunu söyleyen Kasapoğlu, "Biz ve eski bakanımız bu seyahati gerçekten çok önemsiyoruz. Gençlerle olan diyaloğumuzu, sporla olan diyaloğumuzu siz de biliyorsunuz. Değerli gençler; sizler bizim en önemli varlığımızsınız ve her şeyimizsiniz. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Cumhurbaşkanımız da gençleri çok seviyor, gençlere çok değer veriyor. Bunu da gerçekleştirdiğimiz son 17 yıldaki icraatlarıyla hepimiz gözlemliyoruz. Gençlerin gerek seçme seçilme yaşıyla ilgili olsun, işlerin daha iyi gelişmesine yönelik yapılan yatırımlar olsun bunlar ispatlıyor bunları. Bunun yanında sayın Cumhurbaşkanımız sporu ve sporcuyu da çok önemsiyor. Bildiğiniz gibi son 17 yılda ülkemizde gerçekleşen spor yatırımları diğer ülkelerle kıyasladığımızda gerçekten bir devrim şeklinde. İşte bu devrimi daha ileri boyutlara taşımak zorundayız. Hep birlikte bunun içinde sporu da koyacağız. Ne demek bu yani bu hepimiz spor tesislerini dolduracağız demek." ifadelerini kullandı.

"Gaziantep sporun başkenti olacak"

Kasapoğlu, "Yaşlı, genç, engelli, engelsiz demeden spor tesislerinde bir arada olacağız. Gaziantep'in hemen hemen her mahallesine spor tesisi kazandıracağız. Bunlar sizin için. Bizim bir de bir projemiz var. Bu çok önemli mahallelerimize yüzme havuzu kazandıracağız. Bunu dün de ilan ettik. İnşallah Gaziantep'ten geleceğin yüzme şampiyonları çıkacak. Gaziantep aynı zamanda bununla birlikte sporun da başkenti olacak." şeklinde konuştu.

Bakan Kasapoğlu'nun ardından açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Necip Fazıl Kısakürek Eğitim Akademisi hakkında bilgi vererek Gaziantep'e yapılmış olan ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından Bakan Kasapoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından Necip Fazıl Kısakürek Eğitim Akademisi'nin açılışı kesilen kurdele ile yapılırken, açılışın ardından akademi içerisindeki spor salonuna geçen Bakan Kasapoğlu burada spor aletlerinin denemesini yaptı.

Buradan Gaziantep Büyükşehir Belediyesine geçen Bakan Kasapoğlu ve beraberindeki heyet Fatma Şahin'i ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi şeref defterini imzalayan Kasapoğlu'na Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından hediye takdiminde bulunuldu.

Açılışa Bakan Kasapoğlu’nun yanı sıra ile eski Bakan Osman Aşkın Bak, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep milletvekilleri, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve diğer protokol üyeleri ile öğrenciler katıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler