Şanlıurfa’da 3 gündür elektrik yüzü görmeyen öğrenciler, akşamları mum ışığı altında ödevlerini yapmaya çalışıyor.

Şanlıurfa’da yer altı kablolarının kopması nedeniyle elektriksiz kalan ve bu nedenle mağdur olan öğrenciler, akşamları mum ışığı altında ödevlerini yapmaya çalışıyor.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi, Eyüp Peygamber Makamı yanında ikamet eden Mehmet D. 3 gündür elektrik kesintilerinden dolayı mağdur edildiklerine dikkat çekerek, 3 çocuğunun akşamları mum ışığı altında ödevlerini yaptığını söyledi.

Urfa’nın göbeğinde 3 gündür elektrik yüzü görmediklerini belirten Mehmet D, “3 gündür elektriğimiz yok. Saat başı DEDAŞ’ı arıyoruz. Arıza kaydı alıyorlar, 'ekipleri göndereceğiz' diyorlar ama kimseler gelmiyor. Dün evimizin önünden geçen DEDAŞ aracını durdurduk ve sorunumuzu söyledik. Yer altındaki elektrik kablolarının koptuğunu, onaracaklarını söylediler. Elektrik daha sonra geldi. Sabaha doğru gitti ve bir daha gelmedi. Elektrik kesintilerinden dolayı çocuklar mum ışığında ders çalışmak zorunda kalıyor. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.” dedi. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler