Avrupa’da Siyer Sınavı heyecanı

Avrupa'da, Mevlid-i Nebi münasebetiyle yapılacak olan Siyer Sınavı, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek.

Avrupa Peygamber Sevdalıları tarafından ilan edilen sınav takvimine göre, Mevlid-i Nebi münasebetiyle yapılacak olan Siyer Sınavı, 31 Mart 2019 Pazar günü saat 10.30’da, Avrupa'nın farklı noktalarında gerçekleştirilecek. 

Sınavda, Hüseyin Yıldız tarafından hazırlanmış olan Resul-i Ekrem isimli eser, kaynak alınacak.

Toplam 50 sorunun sorulacağı sınav, tek kategoride yapılacak ve Avrupa’da ikamet edip de 15 yaşından gün almış olan herkes sınava katılabilecek.

31 Mart 2019 günü saat 10.30’da başlayacak olan sınav 75 dakika sürecek ve müracaatlar her bölgede, Peygamber Sevdalıları Platformuna üye dernek ve vakıflara yapılabilecek.

Avrupa Peygamber Sevdalıları Sınav Koordinatörlüğü'nden yapılan açıklamada, sınav sonucu dereceye gireceklere verilecek ödüllerin bölgesel olarak belirleneceği belirtildi. Buna göre her sınav bölgesi, kendi bölgesinde dereceye giren katılımcıları kendilerinin belirleyeceği ödüllerle ödüllendirecek.

Avrupa Peygamber Sevdalıları Sınav Koordinatörlüğü, sınava katılacak olan peygamber sevdalılarının siyeravrupa2015@hotmail.com  adresinden kendilerine ulaşabileceklerini ifade ettiler.

Avrupa Peygamber Sevdalıları tarafından basın yayın kurumlarına gönderilen açıklamanın tam metni ise şöyle;

Siyer Sınavı 2019

Avrupa Peygamber Sevdalıları Platformu'ndan kamuoyuna, peygamber sevdalılarına ve platform üyesi dernek ve vakıflara

Hamd Âlemlerin Rabbi Olan Allah Azze ve Celle'ye mahsustur. Salat ve Selam İki Cihanın Serveri Hazreti Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'in üzerine olsun.

Peygamber Sevdalıları Platformu Avrupa Koordinatörlüğü olarak Allah Azze ve Celle'nin izin ve inayetiyle her yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa genelinde, platformumuza bağlı bulunan bütün dernek, vakıf ve camilerimizin öncülüğünde Mevlid-i Nebi programları düzenleyeceğiz.

Düzenleyeceğimiz Mevlid-i Nebi programları kapsamında salâvat kampanyası ve Avrupa geneli Siyer Sınavı da yapılacak.

Hatırlanacağı üzere geçen yıllarda da Mevlid-i Nebi programları kapsamında Platform'a bağlı dernek ve vakıflarımızın öncülüğünde siyer sınavları tertip etmiştik. Her yıl yüzlerce peygamber sevdalısının katıldığı bu sınavlar neticesinde kardeşlerimizin Peygamberimizi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) daha iyi tanımasına ve onlarca kardeşimizin Peygamberimizi ziyaretine vesile olmuştuk. Platform olarak bu hayırlı faaliyete bu yıl da devam edeceğiz.

Çaba bizden Tevfik Allah Azze ve Celle’dendir.

Genel Bilgiler

Kaynak: Hüseyin Yıldız tarafından hazırlanmış olan Resul-i Ekrem isimli eser.

Kategori: Sınav tek kategoride gerçekleştirilecektir. Kadın erkek ayrımı yapılmaksızın 15 yaşını doldurmuş herkesin aynı sorulardan sorumlu tutulacağı sınavın değerlendirmesi de kadın erkek ayrımı yapılmaksızın yapılacak.

Sınav tarihi: 31 Mart Pazar 2019, Saat 10.30

Sınavın süresi: Sınavda katılımcılara 1 Saat 15 dakika süre verilecek

Katılım şartları: 15 yaşından gün almış ve Avrupa'da ikamet eden herkes bu sınava katılabilir.

Müracaat yerleri: Peygamber Sevdalıları Platformuna üye dernek ve camiler.

Sınav yeri:  2019 Avrupa geneli Siyer Sınavı Peygamber Sevdalıları Platformuna bağlı tüm cami ve derneklerde yapılacak.

Ödüller: Verilecek ödüller sınavı gerçekleştirecek vakıf veya dernek tarafından belirlenerek, o bölgeden sınava gireceklere bildirilecek.

Sınav hakkında: Sınavda katılımcılara 50'şer soru sorulacak. Kadın-erkek katılımcıların ayrı salonlarda katılacakları sınavı her bölge kendisi düzenleyecek ve değerlendirmesini kendi içinde yapacaktır.

Sınavlarda birden fazla birinci olması durumunda, kaynak kitap dışında hazırlanan 10 siyer sorusuyla birinciler tekrar sınava tabi tutulacak.

İletişim: siyeravrupa2015@hotmail.com

Çaba bizden, inayet ve tevfik Âlemlerin Rabbindendir.

Davamızın sonu da tıpkı başı gibi Âlemlerin Rabbine hamd etmektir.

Avrupa Peygamber Sevdalıları Sınav Koordinatörlüğü (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler