Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ve Van Kedi villasını ziyaret etti.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal'ı makamında ziyaret etti.

Bilmez’i rektörlük binası önünde Rektör Prof. Dr. Battal ve yardımcıları karşıladı.

Buradan rektörlük makamına geçen Vali Bilmez’e, Rektör Battal 1982 yılında kurulan ve hızla büyüyen üniversitenin, akademik personel, öğrenci sayısı ve yürütülen projeler hakkında bilgi verdi. 

Vali Bilmez, üniversitelerin bir şehre sosyolojik ve ekonomik anlamda büyük katkılar sunduğunu belirterek, bu anlamda YYÜ’nün de Van’ın kalkınmasında lokomotif bir rol oynadığına dikkat çekti.    

Rektörlük makamındaki görüşmenin ardından Vali Bilmez, yeni yapılan spor kompleksini inceleyip Van Kedi Villasına geçti.

Van'ın en önemli değerleri arasında bulunan, bir gözü mavi, bir gözü sarı dünyaca ünlü kediler hakkında YYÜ Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdullah Kaya’dan bilgi alan Vali Bilmez, üniversitedeki ziyaretini tamamladı.

VGC’den Vali Bilmez’e hayırlı olsun ziyareti

Öte yandan Vangölü Gazeteciler Cemiyeti (VGC) yönetim kurulu, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’e ‘Hayırlı Olsun’ ziyaretinde bulundu. 

Ziyarette VGC Başkanı Fatih Sevinç’in yanı sıra, Genel Sekreter Bişar Ulutaş, Sayman Rıdvan Can, Yönetim Kurulu Üyeleri Cemal Aşan, Baki Karaca ve Şükrü Akyüz yer aldı. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Bilmez, kent için basının önemine değinerek, cemiyet üyelerine başarılar diledi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler