Sağlık Bakanlığının, Hasta Hakları Yönetmeliğinde Değişiklik yapılmasına dair kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Sağlık Bakanlığının, Hasta Hakları Yönetmeliğinde Değişiklik yapılmasına dair Resmi Gazete'deki kararına göre, Yönetmeliğin 10'uncu maddesinin ikinci fıkrasında yer alan "özürlüler" ibaresi "engelliler" olarak değiştirildi.

Aynı Yönetmeliğin 42/B maddesinin ikinci fıkrasında yer alan "askeri hastaneler" ve ibaresi yürürlükten kaldırılarak, dördüncü fıkrası kapsamında aşağıdaki şekilde değiştirildi:

"Diğer üyeler şunlardır: Şikâyet edilen personelin varsa üyesi olduğu kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarından bir temsilci, şikâyet edilen personelin varsa üyesi olduğu işyeri sendika temsilcisi, şikâyet edilen personelin görev yaptığı kurumun ildeki üst yöneticisi tarafından görevlendirilen bir kurum temsilcisi, özel sağlık kuruluşlarında ise kuruluşun üst yöneticisi tarafından belirlenen bir temsilci, hasta hakları derneklerinden yoksa tüketici derneklerinden bir temsilci, ildeki insan hakları kurulundan bir temsilci, valilikçe görevlendirilen bir vatandaş." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler