Adıyaman’ın dağlık bölgelerinde aşırı kar yağışı nedeniyle dağda yaşayan yaban hayvanlarının aç kalmaması için gençler tarafından doğaya yem ve ekmek bırakıldı.

Adıyaman’ın kuzey kesimlerine düşen aşırı kar bir yandan köy yollarının kapanmasına neden olurken diğer yandan dağda yaşayan yaban hayvanlarının yiyecek bulmada zor anlar yaşamasına neden oluyor.

Yoğun kar yağışının ardından merkeze bağlı Koçali köyü mevkiindeki dağlık alanda yaşayan yaban hayvanların aç kalmaması için doğal yaşam alanlarına, Adıyaman Gençlik Merkezi gönüllüleri tarafından yem bırakıldı.

Dağlık alana yabani hayvanlar için yem ve ekmek bırakan gençler bir yandan hayvanlara yardım etmenin verdiği mutluluğu yaşarken diğer yandan kar ile oynayıp günün keyfini çıkarttı.

Yaban hayvanları için doğaya yem bırakarak iyilik yapmanın mutluluğunu yaşayan öğrencilerden Ahmet Çimen, “Soğuk kış gününde yaban hayvanlarımızın aç kalmaması için doğaya yem bıraktık. Bu etkinliğimizi gerçekleştirirken arkadaşlarımızla birlikte çok eğlendik. Kara batıp çıktık ama iyi bir şeyler yapmanın huzuru var içimizde." ifadelerini kullandı. (Cemil Özdaş – İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler