Bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülkenin iç ve kuzeydoğu kesimlerinde hava sıcaklığının 1 ila 3 derece artacağını, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağını açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, İstanbul, Yalova, Bursa, Manisa ve Antalya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının, ülkenin iç ve kuzeydoğu kesimlerinde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgârın, ülke genelinde güney yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir.

Uyarılar

Güncel meteorolojik uyarı bulunmamaktadır.

Bölgelerimizde hava durumu

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinden sonra bölgenin batı kesimleri ile İstanbul, Yalova ve Bursa çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin kıyı kesimleri ile Aydın ve Manisa çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı, Batı Akdeniz'in çok bulutlu, Antalya çevrelerinin aralıklı olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Denizlerde hava durumu

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde batısı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinde kuzeybatı, akşam saatlerinde kuzeydoğu, gece saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Karadeniz’de güney ve güneydoğudan, sabah ve öğle saatlerinde batısı güneybatıdan, akşam saatlerinden itibaren geneli güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağmurlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatı, öğle ve akşam saatlerinde kuzeydoğu, gece saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de güney ve güneybatı, öğle ve gece saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), ilk saatlerde güneyi güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege’de güney ve güneydoğu, öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam saatlerinde güneybatı, gece saatlerinde güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, yer yer 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan, Antalya Körfezi’nin batısı kuzeydoğudan, Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan, zaman zaman kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi, pus anında orta. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler