Uyuşturucu satıcılarına operasyon: 7 tutuklama

​Bitlis’te torbacı olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik yapılan operasyonlarda, gözaltına alınan 10 şüpheliden 7’si tutuklandı.

Bitlis polisi tarafından, torbacı olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik yapılan operasyonlarda, gözaltına alınan 10 şüpheliden 7’sinin tutuklandığı ve çok sayıda uyuşturucu maddenin ele geçirildiği bildirildi.

Konu hakkında Valilikten yapılan açıklamada, "Bitlis Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde; 18 Ocak 2019 günü il merkezimizde torbacı olarak tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik olarak operasyon yapılmıştır. Yapılan operasyon neticesinde; 2 kilo 130 gram esrar, 125 gram eroin, 71 beste halinde 14,70 gram eroin,  3 adet suboxone hap ve 2 adet uyuşturucu kullanmaya yarayan cam aparat maddesi ele geçirilmiştir." denildi.

Açıklamada, olayla ilgili gözaltına alınan 10 şüphelinin emniyetteki işlemlerin ardından adli mercilere sevk edildiği, yakalanan 6 şüpheli ile hırsızlık suçundan cezaevinde tutuklu bulunan bir şüpheli olmak üzere toplam 7 şüphelinin ‘Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklandığı, 4 şüphelinin ise adli kontrol kararı ile serbest bırakıldığı belirtildi. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler