Batman'da zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren 6 nüfuslu Suriyeli aileye, Batman Valiliği sahip çıktı.

İLKHA'nın "Batman'da yaşam mücadelesi veren Suriyeli ailenin dramı yürek burktu" haberi üzerine harekete geçen Batman Valiliği, zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren 6 nüfuslu Suriyeli aileye sahip çıktı.

Suriye'de yaşanan savaştan kaçarak sığındıkları Batman'da derme çatma yıkık bir evde yaşayan 6 nüfuslu Hamit Muhammed ailesi, yetkililerden ve hayırseverlerden yardım beklemişti.

İLKHA'nın haberi üzerine harekete geçen Batman Valiliği, aileye kiralık ev tutup, sosyal uyum yardımı bağladı. Ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bağlı Sosyal Marketten giyim yardımı yapılan aileye, Aşevinden günlük sıcak yemek yardımının da yapıldığı belirtildi.

Konuyla ilgili Valilikten yapılan açıklamada, "İlimiz Karşıyaka Mahallesinde ikamet eden Suriyeli Muhammed ailesi ile ilgili basında ve sosyal medyada yapılan paylaşımlar üzerine Valiliğimiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından yapılan sosyal incelemenin ardından; aileye kiralık bir ev tutuldu ve aile yeni evlerine yerleştirildi. Ayrıca aileye, sosyal uyum yardımı bağlandı (aylık kişi başı 120,00 TL), Sosyal Marketten giyim yardımı ve Aşevinden günlük sıcak yemek yardımı yapılmaktadır." denildi. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler