Antalya için sağanak ve fırtına uyarısı

Antalya'da 2 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan şiddetli yağış ve hortumun ardından Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kent için yeni bir uyarıda daha bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Antalya'da beklenen şiddedli yağış ve fırtına nedeniyle dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulundu.

Meteorolojiden yapılan uyarıda, "Antalya çevrelerinde görülecek olan kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu akşam saatlerinden yarın (Cumartesi) öğle saatlerine kadar il merkezi ve batı ilçelerinde, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden Pazar (27.01.2019) günü sabah saatlerine kadar doğusunda çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-110 kg/metrekare) olması ve yağışla birlikte rüzgarın güneydoğu yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denildi.

Meteoroloji, aynı uyarıyı İzmir, Muğla ve Aydın çevreleri için de yaptı.

2 ölü bir kayıp

Dün, Antalya'nın Kumluca ve Finike ilçelerinde meydana gelen hortum nedeniyle 2 kişi hayatını kaybetmiş, bir üniversite öğrencisi derede kaybolmuş, 10 kişi de yaralanmıştı.

Etkili olan yağış ve hortum nedeniyle bölgedeki seralar, tarım arazileri, araçlar ile bazı binalar da zarar gördü. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler