Diyarbakır'da faaliyete geçecek Ekolojik Solucan Gübre Tesisi'nde yıllık ortalama 255 ton katı ve 765 ton sıvı gübre üretimi hedefleniyor.

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne bağlı Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü tarafından, Kırsal Kalkınma Yatırım Projeleri kapsamında Ekolojik Solucan Gübre Tesisi inşa edildi.

Yenişehir ilçesi Çakmak Mahallesi'nde faaliyet gösterecek tesis, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar ve beraberindeki heyet tarafından ziyaret edildi.

Ziyaret esnasında Atalar, işletme sahibi Ferdi Akelma'dan tesisle ilgili bilgiler aldı.

Kent genelinde organik tarımsal üretim konusunda önemli çalışmalar olduğunu belirten Atalar, "Solucan gübresi tesisinde yıllık ortalama 255 ton katı ve 765 ton sıvı gübre üretimi hedefleniyor. Tesisin ilimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Açıklamanın ardından, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü teknik personellerinin denetimleri sonucu düzenlenen Çalışma Onay Belgesi, Atalar tarafından Akelma'ya takdim edildi. (Hamza Adiyaman - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler