Suriyeli anne ve 2 çocuğunun hayati tehlikesi devam ediyor

Gaziantep'te Suriyeli iki aile arasında kız isteme nedeniyle çıktığı iddia edilen kavgada bir çocuğunu kaybeden ve 2 çocuğuyla birlikte kendisi de ağır yaralanan anne ile çocuklarının hayati tehlikesi devam ediyor.

Gaziantep'te Suriyeli iki aile arasında kız isteme nedeniyle kavga çıktığı iddia edildi. Çıkan kavgada 15 yaşındaki kızını kaybeden anne ve 2 çocuğu da ağır yaralandı. Anne ve çocuklarının başlarına sert bir cisimle vurulduğu belirlendi.

Olay, Şahinbey ilçesi Vatan Mahallesi'nde meydana geldi. İddialara göre, Suriyeli iki aile arasında kız isteme nedeniyle tartışma çıktığı iddia edildi. Tartışmanın büyümesi üzerine çıkan kavgada başına sert bir cisim darbesi alan Hanen Elhalevi (15) hayatını kaybetti, anne Ayşe Farwati (39) ile çocukları Nur El Nude (11) ile Raman Elhalevi (8) ise ağır yaralandı.

Başlarına aldıkları darbe sonucu ağır yaralanan anne ile çocukları, haber verilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, tarafından ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Tedavi altına alınan anne ile 2 çocuğunun hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi. Saldırı esnasında evde olmadığı ileri sürülen ve ismi açıklanmayan baba Elalevi ise ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Olayla ilgili başlatılan çok yönlü araştırma ise devam ediyor. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler