28 Şubat ve FETÖ yargısı mağdurlarını konu alan sergi açıldı

​Batman'da 28 Şubat ve FETÖ yargısı mağdurlarını konu alan "Fotoğraf ve Karikatür" sergisi açıldı.

28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileler Batman İnisiyatifi tarafından 28 Şubat ve FETÖ yargısı mağdurlarına yönelik bugün itibariyle 3 gün sürecek "Fotoğraf ve Karikatür" sergisi açıldı.

Batman merkez Mimar Sinan Caddesi'nde açılan sergiye, siyasi parti ve STK temsilciler, cezaevlerindeki Yusufîlerin yakınları ile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İslami hassasiyetlerinden dolayı, İslam'ın izzetini korumak ve savunmak adına zulme sessiz kalmadıkları için zindanlara konulan Yusufîlerin mağduriyeti sürüyor.

Kendine rakip gördüğü camia ve yapıları yok etme yoluna giden FETÖ'nün, kendisi gibi düşünmeyen yapılara hayat hakkı tanımayan PKK zihniyetinin ve JİTEM tarzı illegal yapıların hedefindeki Müslümanlar, türlü saldırı ve işkencelere maruz kaldı ve kumpaslar sonucu zindanlara konuldu. Adalet talebinde bulunan Yusufîlerin mağduriyeti halen devam ediyor. Yusufîlerin mağduriyetine dikkat çekmek için "Fotoğraf ve Karikatür" sergisi açıldı.

Yapılan sergiyle ilgili bilgi veren 28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileler Batman İnisiyatifi Sözcüsü Hüseyin Olam, "20-27 yıldır cezaevlerinde haksız yere tutsak edilen insanlara gerek kamuoyunun gerek iktidarın veyahut yöneticilerin dikkatini çekmek için değişik etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklerimizden sadece bir tanesidir. Daha önce siyasi partileri ve STK'ları ziyaret ettik. Basın toplantıları düzenledik. Gerek cezaevleri önünde olsun gerekse de halka açık yerlerde basın açıklamaları yaptık." dedi.  

Mağduriyetler giderilinceye dek etkinliklerine devam edeceklerini belirten Olam, "Amacımız 27 yıla yakındır cezaevlerindeki haksızlıkların giderilmesi için bir şeyler yapabilmektir. Bu insanların bir kısmı cezaevinde uzun yıllar boyunca kaldıkları için kronik hastalıklara müptela olmuşlardır. Maalesef bazıları hayatlarını yitirdiler. Bu insanların mağdur edildiği artık herkes tarafından bilinmektedir. Biz de bu insanların mağduriyetlerinin giderilebilmesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Daha başka yerlerde daha değişik etkinliklerimiz de olacaktır. Bu süre boyunca medyadan destek gördük. Allah kendilerinden razı olsun. Bundan sonra da gerek sesimizi duyurmaları noktasında gerekse etkinliklerimiz takip etmeleri noktasında kendilerine tekrardan teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

Olam, serginin 27-28-29 Ocak tarihlerinde Bahçelievler Mahallesi Mimar Sinan Caddesi üzerinde 10.00 ile 17.00 saatleri arasında açık olacağını belirtti. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler